LEKI CUP 2016
Pohár libereckého kraje
Leki level sport koncept Don Quiet

Novinky

LEKI Cup 2016 je úspěšně ukončen

20.03.2016

Počasí nám letos moc nepřálo, ale stejně jsme si to užili.

LEKI CUP jsme ukončili na Ještědu

Děkujeme za účast, za přízeň a za rok zase nashle.


Finále Ještěd

18.03.2016

Počasí si s námi letos zahrává a i tento víkend nám výrazně dělá starosti.

Konečné rozhodnutí je, že se závody uspořádají a dojde ke změně trati. Závody se pojedou na sjezdovce F2 Pod Lany, která je výše položená a jsou na ní lepší sněhové podmínky a lepší kvalita sněhu.

Časový harmonogram zůstává shodný

Sobota 19.3.2016, neděle 20.3.2016

7:00 – 8:00 hod. prezentace, výdej čísel,

8:00 – 8:30 hod. prohlídka tratě,

8:45 hod. start závodu - pořadí kategorií bude upřesněno ráno

 

Prezentace a vyhlášení proběhne v budově Sportovního areálu Ještěd SAJ u skokanských můstků

Parkování u budovy SAJ nebo na TV cestě před tunelem

Permanentky u prezentace

 

Těšíme se na vás

Pokračovat na článek

Víkendové finále předběžné info

14.03.2016

Zatím to vypadá, že pokud nás počasí nějak zásadně nezaskočí, tak by víkendové finále na Ještědu mělo proběhnout v obou dnech.

Definitivní rozhodnutí padne ve čtvrtek, ale již dnes jsou známé drobné změny.

Závodit se bude v obřím slalomu, protože na původní kombinovaný závod nejsou podmínky a dojde k drobnému časovému posunu o půl hodiny, abychom využili lepší teploty a lepší trati.

Harmonogram pro oba dny by tedy měl být následující:

Sobota 19.3.2016, neděle 20.3.2016

7:00 – 8:00 hod. prezentace, výdej čísel,

8:00 – 8:30 hod. prohlídka tratě,

8:45 hod. start závodu - pořadí kategorií bude upřesněno


Vzkaz od Martiny Dubovské

11.03.2016

Zdravím všechny závodnice a závodníky LEKI CUP a přeju ať se vám všem dobře závodí. 

Hlavně ať jste v dobré náladě a máte ze svých krátkych či dlouhých oblouků radost.  Pro mně je vždy duležité, že v závodě jsou dvě kola a tak vím, že pořadí se dá vždy o hodně změnit - hlavně k lepšímu, když se dokážeš soustředit a jedeš svou jízdu. 

Takže držím palce a přeji hodně úspechů a radosti.

Martina Dubovská

 


Poháry pro nejlepší jsou již připraveny!

07.03.2016

Prohlédněte si prezentaci o vzniku pohárů u našeho sponzora PRECIOSA Lighting.


Foto ze závodu na Kamenci

20.02.2016

Foto z dnešního závodu naleznete zde http://josefstepan.cz/


Závody na Kamenci tento víkend potvrzeny!

17.02.2016

Aktuální rozhodnutí areálu Kamenec je, že závody v sobotu budou. O tom, zda se odjedou 2 plánované závody nebo pouze 1 se rozhodne v sobotu ráno, dle aktuálních klimatických podmínek tak, aby i druhý závod byl regulerní a bezpečný.


Závody na Kamenci tento víkend pravděpodobně budou

15.02.2016

Dle posledních informací z areálu a aktuální předpovědi  by závody měly tento víkend proběhnout. Definitivní rozhodnutí se dozvíte zde nebo na portále SLČR


Závody v Pasekách tento víkend zrušeny

08.02.2016

Bohužel vzhledem k nepříznivým sněhovým podmínkám a špatné předpovědi počasí je areál v Pasekách nucen zrušit plánované závody tento víkend.

Pokud se zima konečně dostaví budeme hledat náhradní termín 


Pořadí Leki Cupu doplněno

03.02.2016

Celkové výsledky po 5. závodě již přepočteny a celkové pořadí najdete v horním menu 


Foto ze závodu ve Vysokém

01.02.2016

Fotky ze závodu jsou k shlédnutí a objednání na webu http://josefstepan.cz/


Pořadí Leki Cup

15.01.2016

V horním menu Pořadí poháru naleznete celkové hodnocení série Leki Cup.

Pro hodnocení série platí pravidla, která jsou dána Soutěžním řádem. Do klasifikace je hodnocen pouze závodnik, který splňuje všechny podmínky:

  • členství v SLČR a platné kódové číslo
  • průkaz závodníka s lékařskou prohlídkou ne starší jednoho roku
  • odevzdané "Prohlášení závodníka" na sekretariátu OSÚ AD SLČR
  • za správnost těchto dokumentů odpovídá vysílající složka

Pokud není některá z těchto věcí v pořádku v evidenci SLČR nebude daný závodník klasifikován do poháru. Nesplněné podmínky jsou také k nalezení v evidenci závodníků na portále SLČR a jsou u závodníků označeny červeným křížkem. Pokud naleznete chybu dejte prosím do pořádku s administrátory evidence na SLČR a následně oznamte na info@ad.skjested.cz.

Na závody doporučujeme vždy přihlašování pouze prostřednictvím on-line přihlášky. Vyhnete se tak nebezpečí chybějícíh kódů ve výsledcích a tím chyb v celkové klasifikaci. 


Změny v termínech závodů

Vzhledem k rozmarům letošní zimy došlo k drobným termínovým úpravám:

Závod na Špičáku v Albrechticích v Jiz. horách proběhne v původním termínu v pátek 29.1.2016, ale dopolende místo večerního závodu.

Zrušená závod v Šachtách ve Vysokém nad Jizerou proběhne v náhradním termínu v neděli 31.1.2016, kdy se pojedou oba závody.


Don Quiet pomáhá mladým závodníkům

Děkujeme firmě Don Quiet, že potvrdila svoji podporu LEKI Cupu 2016 a daruje věcné ceny pro vítěze. Hlavní odměnou budou závodní kombinézy pro celkové vítěze seriálu LEKI Cup 2016 v kategorii Předžáci a Přípravka a sofshelové bundy pro vítěze kategorie Mladší přípravka. Pro jednotlivé závody pak firma Don Quiet poskytne drobné ceny pro nejlepší závodníky.
Ještě jednou děkujeme!


První závody LEKI CUP 2016 SE PODAŘÍ USPOŘÁDAT!!!

I vzhledem k zatím nepříznivým klimatickým podmínkám se tuto sobotu 16.1. uskuteční 2 závody LEKI CUP v Rokytnici nad Jizerou.

Závod se uskuteční s malými změnami a proběhne na sjezdovce Křížek a obě kola budou ve standardním obřím slalomu. Propozice s informacemi jsou zde na webu již upraveny a budou vyvěšeny i na portále SLČR. Zároveň je možné využít odkaz na on-line prezentaci. 

 


LEKI CUP 2016 - Šachty ZRUŠENO

První závody LEKI cupu 2016 ve Vysokém nad Jizerou, které se měly pořádat 2.-3.1., byly z důvodu nedostatku sněhu zrušeny. Náhradní termín bude upřesněn později. Doufejme, že zima již opravdu začne a že bude dlouhá.


Liberecký Kraj převzal záštitu nad Leki Cupem 2016


LEKI CUP 2016

V letošním roce převzaly nad Pohárem Libereckého kraje záštitu dvě silné firmy se sportovním zbožím - firma Level Sport Koncept a firma Don Quiet. Díky podpoře těchto sponzorů je připraveno finálové vyhlášení vítězů seriálu závodů se zajímavým oceněním.

Zároveň se seriál závodů rozrostl do dalších lyžařských areálů jako např. Paseky nad Jizerou a Rokytnice nad Jizerou. Kromě tradičního formátu obřího slalomu budou závody spestřeny i kombinovanými závody, které v případě dobrých sněhových podmínek budou doufáme doplněny i o teréními prvky pro kompletní prověření schopností našich malých lyžařů. V neposlední řadě nás také čeká jeden noční závod za umělého osvětlení na Špičáku v Albrechticích v Jizerských horách.

Těšíme se již všichni na první sníh a doufáme, že letos ho bude konečně spousty!


Poháry pro vítěze LEKI CUP 2016 se rodí v Crystal Valley

Skláři ze společnosti Preciosa Lustry v současné době připravují poháry pro budoucí naděje sjezdového lyžování. Inspirací jim byly křišťálové glóby světového poháru, dominantní silueta Ještědu vládnoucí celému kraji a samozřejmě vykrojené oblouky na krásně zasněžených sjezdovkách.

Návrh vznikl u designérů společnosti a šikovné ruce sklářů z Preciosy pak na huti vyfoukly z horkého skla tyto krásné glóby, které se následně dozdobí a připraví v reprezentativním balení pro finálový závod a vyhlášení celkových vítězů. O zrodu poháru ve společnosti Preciosa Lustry vznikne fotopříběh, který budeme prezentovat zde.